Jump to content

Recommended Posts

CE gen de clienti ai avut? gen business sau normal?

 

AI requesturi regulat sau trebuie sa astepti mult intre joburi?

CAre este programul tau de lucru?

Cam care este media pe ora la bani facuti?

 

MErci,

SPer ca nu am pus prea multeintrebari :D

Link to comment
Share on other sites

Am avut ambele categorii de pasageri.

 

La partea cu requesturile este in functie de zile...sunt zile in care abea ai timp sa iti dai seama ca stai si sunt alte zile in care ai cam 1 cursa/ora, nu se poate face o medie concreta in functie de zile mai repede se poate trasa ca punct de reper perioada a zilei. Dimineata intre 7 si 11 este solicitare mai mare si dupa amiaza intre 16 - 19, perioadele de dus intors de la serviciu ale oamenilor in cursul saptamanii. Samabata merge bine dupa pranz si seara pana spre 4 dimineata cand e intervalul de iesit in oras.

 

Media la bani nu prea este luata in calcul...din acelasi motiv din care nu poti estima nici timpul de asteptare intre solicitari. Eu lucrez in medie 3 ore pe zi si estimativ castig cam 50-60 de lei. Concluzia despre partea financiara cel mai bine este sa o tragi la sfarsitul saptamanii cand poti socoti si numarul de curse si daca te incadrezi si la bonus suplimentar  (30 nr. curse = x... lei bonus + suma aferenta curselor din saptamana respectiva) vezi ce castiguri ai obtinut scazand si cheltuielile aferente..combustibil, curatenia masinii daca intri la spalatorii sau ce alte consumabile ai mai avut. Detalii poti afla mult mai concret daca soliciti un interviu si stabilesti o intalnire.

 

Daca nu intrebi nu ai de unde sa afli :)

 

ps: am avut si prima doamna/domnisoara nefericita de cursa :D :D :D  dupa ce m-a indrumat pe o strada gresita mi-a spus ca nu aia e strada, si ca am ocolit-o intentionat desi ea personal imi indicase acea strada, nu stiam daca sa rad sau sa ii spun ca are o problema de memorie si orientare :D  am preferat sa ma abtin si sa o tratez relaxat cerandu-i sa-mi indice clar drumul pe care doreste sa mearga daca nu doreste traseul indicat de GPS :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×